Spis treści
Składniki na domową granolę w wersji FIT:
- 1 szklanka płatków jaglanych
- 1 szklanka płatków owsianych
- 1 szklanka płatków kukurydzianych
- 80 g orzechów ziemnych bez soli
- 80 g orzechów laskowych
- 80 g orzechów brazylijskich
- 80 g orzechów włoskich
- 80 g orzechów nerkowca
- 80 g rodzynek
- dowolna ilość jagód goi
- dowolna ilość nasion chia
- 7-8 łyżeczek ulubionego miodu
Szukasz pomysłów na pyszne i jednocześnie zdrowe śniadanie? Chcesz zjeść pyszne rzeczy, które przecież nie wpłyną na Twoją sylwetkę? Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi tak, mamy coś dla Ciebie. Rozwiązaniem jest domowa granola. To nie tylko idealny wybór na śniadanie, ale także jako przekąska. W sklepie można kupić wszelkiego rodzaju odmiany, więc na pewno każdy znajdzie to, czego szuka. Niestety, kupowana wersja zazwyczaj dodaje cukier lub inny rodzaj słodzika, co sprawia, że jej kaloryczność jest mocno zawyżona. Jeśli jesteś kimś, kto stara się utrzymać linię, powinieneś rozważyć zrobienie własnej granoli z kontrolowanymi składnikami. Wbrew pozorom domowa granola FIT może być smaczniejsza niż kupowana w sklepie.
PRZEPIS NA DOMOWĄ GRANOLE FIT:
Przygotowujemy miskę i przesypujemy do niej wszystkie składniki: płatki owsiane, płatki jaglane, płatki kukurydziane, orzechy ziemne bez soli, orzechy laskowe, orzechy brazylijskie, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, rodzynki, jagody goji, nasiona chia oraz ulubiony miód. Wszystkie składniki powinny być dokładnie wymieszane i lekko połączone miodem.
Tak przygotowaną domową granolę przesypujemy na blaszkę, wkładamy do nagrzanego do 200 stopni piekarnika na 10 minut. Po tym czasie wyjmujemy mieszamy i ponownie pieczemy przez 10 minut.
Po wystudzeniu możemy się delektować pyszną i zdrową granolą. Nam osobiście najbardziej smakuje z dodatkiem owoców liofilizowanych i oraz mlekiem migdałowym.
GRANOLA ZE SKLEPU CZY ZROBIONA SAMODZIELNIE?
Wiele osób chce wiedzieć, czy kupić granolę w sklepie, czy zrobić w domu. Faktem jest, że twój wybór powinien zależeć od twoich własnych preferencji. Zwykle w sklepach z musli można znaleźć dodatek cukru i innych substancji słodzących. Nawet wersja fitness nie jest całkowicie pozbawiona substancji chemicznych, które negatywnie wpływają na organizm. Trzeba jednak podkreślić, że wiele z zakupionych wersji to właśnie przekąski i są bardzo smaczne. Z kolei domowa granola musli pozwala na swobodny wybór – można do niej dodać dowolne składniki, m.in. płatki owsiane, suszone owoce, nasiona i pestki czy orzechy. Każdy może stworzyć kombinację, która najbardziej mu odpowiada.
CO POWINNO SIĘ ZNALEŹĆ W DOMOWEJ GRANOLI?
Jeśli chcesz stworzyć własną granolę, wybierz składniki, które najlepiej odpowiadają Twojemu gustowi. Twoimi ulubionymi suszonymi owocami mogą być żurawina i rodzynki. Do tego można oczywiście użyć pysznych orzechów o różnych smakach. Możesz również dodać pestki dyni lub słonecznika. Jeśli jednak nadaje się do domowej granoli, płatków kokosowych, nie należy dodawać dużo miodu ani cukru. Należy również unikać dodatków, takich jak chipsy czekoladowe. Do zrobienia domowej granoli potrzebne będą różne składniki. Warto jednak wybrać najzdrowszą wersję. Możesz nawet chcieć kupić składniki z działu ekologicznego.
Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:
Pudding chia o smaku bananowym
Brownie warzywne z płatkami owsianymi
Granola czekoladowa – KCAL, skład i właściwości – przepisy
Orkiszowe ciasteczka z mieszanki musli
Sernikobrownie z truskawkami
Muffiny orzechowe z płatkami owsianymi
Czym zastąpić jajko? Sprawdź nasze propozycje!
Długotrwały wysiłek- jak jeść aby się do niego przygotować?
Jak nie przytyć na urlopie?
Granola Anny Starmach – jak zrobić ją w domu?
Jak upiec proteinowe babeczki?
Mąka żytnia typu 500 – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Otręby żytnie – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Porządek wiosenny w lodówce
Najlepsza owsianka na mleku – jak ją przygotować i z czym ją łączyć
Chipsy kokosowe – zdrowa i smaczna przekąska
Cukier kokosowy – zdrowszy zamiennik cukru
Kiwi – właściwości owoców, indeks glikemiczny IG
Siemię lniane, a odporność organizmu
Szparagi – wiosenne warzywo godne grzechu