Strona główna » Jak być piękną i zdrową w kilku krokach?

Jak być piękną i zdrową w kilku krokach?

przez MojeMusli
Dietetyczne śniadanie

To proste!

  1. Pij wodę – nasze ciało zbudowane jest w ponad 60% właśnie z wody. Sama skóra traci podczas dnia około pół litra wody.Dlatego tak ważne jest jej uzupełnianie. Ponadto pijąc wodę oczyszczamy się z toksyn.
  2. Jedz regularnie – najlepiej w ciągu dnia spożywać pięć posiłków w odstępach 3-4 godzinnych. Dzięki temu zapobiegamy wahaniom poziomu glukozy we krwi i napadom wilczego apetytu, a jednocześnie unikami niekontrolowanego podjadania. Szczególnie ważne jest zjedzenie śniadania, bo organizm potrzebuje uzupełnić straty energii potrzebnej do pracy (policzmy: kolacja nie później niż 3 godziny przed snem plus zdrowe 8 godzin snu = 11 godzin bez dostarczania energii).
  3. Jedz warzywa i owoce – codziennie powinno się spożywać 5 porcji warzyw i owoców. Są one doskonałym źródłem witamin i składników mineralnych. Warzywa można jeść właściwie bez ograniczeń i przez cały dzień, bo są niskokaloryczne. Owoce zaleca się spożywać z umiarem, głównie do południa, gdyż zawierają sporo cukrów, które muszą mieć czas się rozłożyć.
  4. Unikaj słodyczy – zawierają zbyt dużo cukrów prostych, a te ze sklepu także tłuszczu, zwłaszcza tego niezdrowego utwardzonego. Cukier prosty powoduje gwałtowne wydzielanie insuliny, owszem to zastrzyk energii, ale na krótko. Po około godzinie – dwóch, glukoza we krwi spadnie, ale poniżej wartości sprzed zjedzenia np. batonika – poczujemy znużenie, zmęczenie, ból głowy, wystąpią problemy z koncentracją.
  5. Nie stosuj „diet cud” – szybki spadek wagi, a zazwyczaj niedługo potem powrót do poprzedniej masy ciała nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Restrykcyjne diety są zazwyczaj ubogie w składniki odżywczej sprzyjające zdrowiu skóry, włosów i paznokci. Lepiej postawić na urozmaicone menu. Aby organizm dobrze funkcjonował codziennie potrzebuje ponad 60 różnych składników. Dlatego warto wybierać produkt z różnych grup, np. zbożowe, mleczne, jaja, ryby, drób, warzywa i owoce. Wówczas nasza dieta będzie dostarczała wszelkich niezbędnych składników odżywczych.
  6. Pamiętaj o tłuszczach – w diecie nie może zabraknąć tłuszczów, bo to one utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia wody w skórze, dzięki czemu zapobiegają starzeniu się skóry. Pamiętajmy też, że w tłuszczach rozpuszczalne są niektóre witaminy. Unikając tłuszczów zwierzęcych warto sięgać po te dobre tłuszcze zawarte w rybach, oliwie, awokado czy orzechach.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Chleb gryczano-orkiszowy na zakwasie – PROSTY DOMOWY PRZEPIS
Rodzynki – właściwości, kalorie KCAL, indeks glikemiczny IG
Dieta cud? TAK! Dieta śródziemnomorska
Płatki branflakes – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Orzechy nerkowca – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Ksylitol – właściwości, kalorie KCAL, indeks glikemiczny IG. Co to jest ksylitol?
Pszenica w miodzie – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Mąka pszenna typu 500 – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Osteoporoza – jak zapobiegać?
Granola bez cukru – przygotuj ją w domu
Mąka żytnia typu 1400 sitkowa – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Płatki owsiane błyskawiczne – właściwości, kalorie KCAL, indeks glikemiczny IG i wartości odżywcze
Pierniczki owsiane z dodatkiem mąki pszennej
Błonnik pokarmowy – szczotka naszego organizmu
Jaka mąka do wypieku chleba – żytnia, pszenna czy orkiszowa?
Płatki pszenne – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Mąka żytnia typu 997 – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Granola według przepisu Ewy Chodakowskiej
Mąka jaglana – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL
Pralinki z liofilizowanymi truskawkami

Polecane Wpisy

Dodaj komentarz