Strona główna » Mąka kasztanowa – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL

Mąka kasztanowa – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL

przez MojeMusli
Mąka kasztanowa – zastosowania, wartości odżywcze i kalorie KCAL

Mąka kasztanowa posiada wyjątkowe właściwości i wartość odżywczą – wśród innych mąk orzechowych charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu oraz wysoką zawartością białka i węglowodanów. Mąka kasztanowa jest dobrym źródłem miedzi, potasu, fosforu, magnezu i witaminy B6 i może być z powodzeniem stosowana przez osoby z nietolerancją glutenu. Mąka kasztanowa jest ceniona za swoje właściwości zdrowotne, wartości odżywcze i smakowe. Zawiera wysokiej jakości białko i niezbędne aminokwasy, węglowodany, jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz błonnik. Ponadto jest źródłem miedzi, potasu, fosforu, magnezu i witaminy B6. Ze względu na brak glutenu mąka kasztanowa jest ważnym elementem diety bezglutenowej.

Sprawdź czym jest typ mąki!

Właściwości mąki kasztanowej

Kasztany dojrzewające w pobliżu Morza Śródziemnego mają idealne warunki, które nie tylko wzmacniają ich wyrazistość, ale przede wszystkim wzbogacają ich cechy. Mąka kasztanowa to doskonały produkt, z którego znaleźliśmy zbilansowaną i lekkostrawną wartość odżywczą, która nie tylko pozwoli nam jeść lepiej i zdrowiej, ale co najważniejsze stanie się bronią naszego organizmu. Są idealnym substytutem mąki pszennej, która doskonale spełnia zadania w kuchni, jest mąka kasztanowa. Właściwości tego produktu doceniają dietetycy, gastrolodzy i alergolodzy na całym świecie, a ich pacjentom zaleca się wybór tego produktu jako jednego z najlepszych i godnych uwagi produktów.

Pod względem konsystencji mąka kasztanowa najbardziej przypomina tradycyjne produkty mączne, ale odznacza się również niesamowitą plastycznością, dlatego często jest głównym składnikiem receptur przygotowanych specjalnie dla osób z chorobami takimi jak celiakia. składniki.

Zastosowanie mąki kasztanowej. Do czego nadaję się mąka kasztanowa?

Mąka kasztanowa posiada rozmaite zastosowania. Najczęściej stosuje się do:

  • pieczenia ciast, ciasteczek, muffinów
  • wypieku chleba, słonych przekąsek
  • naleśników, placuszków, racuchów, omletów, gofrów
  • zagęszczania sosów, zup
  • przygotowania ciasta pierogowego, polenty

W trakcie pieczenia mąka nieco ciemnieje, ale jednocześnie wzmacnia jej charakterystyczną słodycz i orzechowy smak. Idealnie komponuje się z cynamonem, przyprawami i wanilią.

Mąka kasztanowa – wartości odżywcze i kalorie (w 100 g). Ile kalorii ma mąka kasztanowa?

  • wartość energetyczna – 1371kJ / 324kcal
  • białko – 7 g
  • węglowodany – 70 g
  • tłuszcz – 3,4 g

Czy mąka kasztanowa jest zdrowa?

Zwróćmy uwagę, że w mące kasztanowej znajdziemy witaminy A, C, E i witaminy z grupy B, w tym B1, B2, B3, B5, B6. Co ważniejsze, jest uznanym źródłem bioflawonoidów i garbników oraz kwasu foliowego. Unikalne składniki stanowią antidotum na pierwsze oznaki starzenia, ale nie tylko. Zastąpienie tradycyjnej mąki pszennej mąką kasztanową jest dobre dla wzroku, a także korzystne dla wzrostu dzieci i młodzieży. Kobiety, które planują rodzinę i kobiety w okresie menopauzy, powinny po nią sięgać.

Puder z kasztanów to produkt szczególnie cenny dla kobiet w ciąży. Kwas foliowy znajduje się w jego składnikach i jest wartościowym elementem diety każdej kobiety, bez którego płód miałby trudności z prawidłowym rozwojem. Ponadto dzięki różnym minerałom, takim jak miedź, magnez, cynk, potas, fosfor i żelazo, przyszłe mamy mogą cieszyć się zdrowiem siebie i swoich dzieci. Mogą po niego sięgnąć osoby z celiakią, ponieważ mąka ta jest naturalnym produktem bezglutenowym, więc można z niej korzystać w kuchni do przyrządzania pysznych posiłków bezglutenowych.

Zaobserwowano również działanie wzmacniające układ krążenia i nerwowego, poprawiające koncentrację i pamięć. Dodatkowo minerały zawarte w mące kasztanowym mogą poprawić wygląd skóry i włosów.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Musli Classic – KCAL, skład i właściwości
Profilaktyka chorób nowotworowych a dieta
Zaburzenia przyjmowania glutenu – czy płatki owsiane zawierają gluten?
Prażone płatki owsiane – jak przygotować i dlaczego warto jeść
Ciasteczka owsiane z kremem kokosowym
Jedzenie a kondycja skóry
Znajdźmy czas na śniadanie!
Płatki kukurydziane bez cukru – właściwości, kalorie KCAL i wartości odżywcze
Musli bez glutenu na śniadanie
Co warto wiedzieć o chlebie? Sprawdź nasz blog o chlebie!
Oczyszczająca dieta detoks a przesilenie wiosenne
Erytrol – właściwości, kalorie KCAL, indeks glikemiczny. Co to jest erytrol?
Proteinowe kulki mocy o smaku Pinacolada
Płatki 6 zbóż – KCAL, skład i właściwości
Orzechy włoskie – zdrowa przekąska
Ciasto w słoiku o smaku oreo
Dieta antyhistaminowa – dostosuj ją do siebie
Jak zrobić owsiankę? Owsianka na kilka sposobów!
Owies – najzdrowsze zboże
Jogurtowe placuszki z musli

Polecane Wpisy

Dodaj komentarz