Strona główna » Korzyści płynące z diety sokowej

Korzyści płynące z diety sokowej

przez Moje Musli
sok z buraka

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że po zastosowaniu diety sokowej i oczyszczaniu organizmu, osoby które zdecydowały się na ten zabieg będą czuły się inaczej, zdecydowanie lepiej!. Już po trzech dniach możesz poczuć wszystkie korzyści zdrowotne jakie oferuje dieta sokowa. Większa ilość energii, lepszy sen, błyszcząca i nawodniona skóra, brak ochoty na słodkie i wiele innych. Dieta sokowa i detoksy oczyszczające są bardzo popularne i nie są nowością na rynku. Jednak niewiele osób, które decydując się na sokowy post faktycznie zgłębia temat korzyści płynących z tej decyzji.

Dieta sokowa – co na to nauka?

Wciąż pojawiają się nowe badania, które potwierdzają płynące korzyści związane z oczyszczaniem organizmu za pomocą spożywania odpowiedniej ilości, dobrze skomponowanych soków owocowo-warzywnych.

Pojawiające się badania pokazują, że oczyszczanie sokami jest szybkim i skutecznym sposobem na utrzymanie układów organizmu w ryzach. Opublikowano niedawno wyniki badań na temat korzyści zdrowotnych płynących z trzydniowego oczyszczania sokami. Badania wykazały, że dieta sokowa zwiększa ilość korzystnych bakterii jelitowych, wspomaga utratę wagi i poprawia ogólne samopoczucie.

Post przerywany, a dieta sokowa

Post przerywany, zwany również dietą IF (ang. Intermittent Fasting) był w tym roku bardzo modny w świecie zdrowia i dietetyki. Idea przerywanego postu jest prosta: W niektóre dni jesz to, co chcesz (choć zazwyczaj zalecana jest głównie dobrze zbilansowana dieta roślinna), a w niektóre dni pościsz. Istnieje wiele sposobów, aby realizować dietę IF i każdy może być dobry, jeżeli tylko Tobie będzie odpowiadał. Jedną z opcji jest poszczenie co drugi dzień. W dni poszczenia możesz całkowicie ograniczyć spożywanie kalorii lub przyjmować około 20 procent swoje zapotrzebowania kalorycznego. W te dni znakomicie sprawdzają się soki. Połączenie diety IF i diety sokowej może dawać najlepsze efekty. Po dniach poszczenia następują dni w których dozwolone jest spozywanie wszytkich pokarmów bez większy ograniczeń, jednak i wtedy warto pomyśleć o włączeniu soków, jako jeden lub dwa posiłki. Pomoże to dostarczyć zdrowych, śladowych ilości błonnika i witamin, podczas gdy ty ograniczasz kalorie. Inną odmianą IF jest post przerywany ograniczający się do podziału jednego dnia. 16 godzin ograniczasz spożycie pokarmów, a 8 godzin możesz spozywać je bez większy ograniczeń.

Badanie wykazało, że już trzydniowe oczyszczanie sokiem połączone z IF zmniejszyło masę ciała i zmniejszyło peroksydację lipidów, jednocześnie zwiększając stężenie tlenku azotu w organizmie. Wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na zdrowie i prawidłową pracę serca i układu krwionośnego.

Inni lekarze medycyny również wypowiedzieli się ostatnio na temat korzyści płynących z oczyszczania organizmu za pomocą soków. W swojej nowej książce “Recepta na detoks”, dr Woodson Merrell przedstawia sok oczyszczający jako najbardziej dostępną metodę detoksykacji.

Korzyści płynące z diety sokowej

Zebraliśmy razem informacje o tym, jak sok oczyszczający może korzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

Daj odpocząć swojemu układowi trawiennemu

Masz wzdęcia? Podrażnione jelita? Wrażliwy żołądek? Oczyszczanie sokami może pomóc zresetować Twoje jelita. Kiedy pijesz tylko tłoczone na zimno, surowe soki owocowe i warzywne, znacznie zmniejszasz ilość bodźców i stresu, których doświadczają Twoje jelita. Daje to Twojemu organizmowi czas na regenerację i naładowanie baterii, jednocześnie przyjmując niezbędne witaminy i fitoskładniki. Dodanie prebiotyków i probiotyków do swojego oczyszczania może pomóc Ci osiągnąć zdrowie i samopoczucie.

Zwiększ swoją energię

W ciągu pierwszych dwóch dni zaczniesz odczuwać różnicę w poziomie swojej energii. Soki oczyszczające dostarczają do Twojego organizmu składnikami odżywczymi w ich naturalnym stanie. Energia dostarczona poprzez soki utrzymuje się bez żadnych soków. Podczas diety sokowej nie obserwuje się wzlotów i spadków energii, które najczęściej możemy zaobserwować po spożyciu cukru czy kawy. W soku tłoczonym na zimno, enzymy i składniki odżywcze są uwalniane z błonnika, co pozwala na ich szybkie przyswojenie przez organizm. Daj sobie 15-20 minut, a po każdym soku powinieneś poczuć przyjemne pobudzenie.

Pożegnanie stanów zapalnych

Badania wykazały, że oczyszczanie za pomocą soków, a następnie dieta roślinna mogą znacznie zmniejszyć stan zapalny w Twoim organizmie. Żyjemy w czasach chronicznego stanu zapalnego, od powietrza, którym oddychamy, od mięsa, nabiału, alkoholu i przetworzonej żywności, którą jemy, po produkty, których używamy, wszystko to przyczynia się do podrażniania Twojego organizmu. Twoje ciało reaguje na toksyny stanem zapalnym. Kiedy oczyszczasz organizm i usuwasz zewnętrzne toksyny, jednocześnie dodając korzystne składniki odżywcze łatwo dostępne w sokach tłoczonych na zimno, pozwalasz swojemu ciału na optymalne usuwanie toksyn i regenerację komórek. Spożywanie diety roślinnej może znacznie zmniejszyć alergie, zapalenie stawów, IBS, a nawet choroby układu krążenia i autoimmunologiczne. Dodatkowo, szukaj soków z imbirem, kurkumą i cayenne, aby jeszcze bardziej zwiększyć korzyści przeciwzapalne.

Zdrowa utrata wagi

Oczyszczanie sokami może być bramą do bardziej zrównoważonej diety. To początek zdrowych nawyków. Kiedy pozbędziesz się szkodliwej, toksycznej i przetworzonej żywności, tłuszczów nasyconych i pustych, rafinowanych węglowodanów, a zastąpisz je sokami warzywnymi i owocowymi oraz żywnością pochodzenia roślinnego, w naturalny sposób stracisz na wadze. Częścią tego jest pozbycie się z organizmu nagromadzonej wody, jednak jeśli uda Ci się utrzymać zdrowe nawyki i dietę opartą na roślinach po oczyszczaniu, zobaczysz trwałą utratę wagi.

Nawodnienie

Ponad 50% ludzi jest odwodnionych – spożywając mniej niż zalecane 5-6 szklanek napojów bezkofeinowych dziennie. Picie odpowiednich płynów, takich jak woda i niskocukrowe, tłoczone na zimno soki, pomaga organizmowi funkcjonować bardziej efektywnie, zwiększa energię i pomaga skuteczniej usuwać toksyny. Nawodnienie sprawia również, że Twoja skóra nabiera blasku. Regularne nawadnianie pomaga usuwać toksyny, podczas gdy sokowanie pomaga dostarczyć komórkom wspomagające składniki odżywcze, które mogą zmienić Twoje samopoczucie i wygląd.

Polecane Wpisy

Dodaj komentarz